czwartek, 19 stycznia 2017

San Escobar - chwytaj newsa i promuj swoją markę!



San Escobar – chwytaj newsa i promuj swoją markę!







Powiązanie firmy i jej oferty z aktualnymi i popularnymi wydarzeniami znacznie zwiększa szansę na przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów. Warto zatem uważnie śledzić trendy i wykorzystać je w firmowej komunikacji marketingowej.


Dobrym przykładem czym jest newsjacking jest słynna wpadka Ministra Spraw Zagranicznych, który w swojej wypowiedzi wymienił nazwę kraju, który nie istnieje. W Internecie natychmiast pojawiło się mnóstwo memów i dowcipów na temat San Escobar. Popularność tego zdarzenia wykorzystała między innymi krakowska firma produkująca t-shirty. Włączyła do swojej oferty koszulki z nazwą nieistniejącego kraju.


san escobar taxpr_promocja_design_kancelarii_doradztwa_podatkowego_biura_rachunkowego_prawnej_74


 



 


Inny przykład nawiązania do powszechnie znanych faktów i wydarzeń z przestrzeni publicznej w celu promowania swojej marki dostarcza Oreo. Znane i lubiane przez dzieci ciastka zostały powiązane z narodzinami potomka brytyjskiej pary książęcej.


taxpr_promocja_design_kancelarii_doradztwa_podatkowego_biura_rachunkowego_prawnej_76


Z kolei popularna w Belgii marka piwa aby przypomnieć o swoim produkcie tak zareagowała na Twitterze na zakończenie gali wręczenia Oskarów:


taxpr_promocja_design_kancelarii_doradztwa_podatkowego_biura_rachunkowego_prawnej_77


Przykładem prezentowania wiedzy eksperckiej i promowania marki w kontekście głośnych wydarzeń z dziedziny prawa jest ubiegłoroczna sprawa podwyższenia kwoty wolnej od podatku. Pod koniec 2015 r. Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że utrzymywanie jej na dotychczasowym poziomie jest niezgodne z Konstytucją i do 30 listopada 2016 roku powinna nastąpić zmiana przepisów. Ponieważ na krótko przed upływem tego terminu parlament nie wprowadził żadnych zmian i możliwe konsekwencje tego stanu rzeczy były szeroko dyskutowane, doradca podatkowy Radosław Piekarz na Twitterze wezwał do walki z fiskusem wskazując, że jeśli posłowie nie uchwalą nowych, zgodnych z Konstytucją przepisów o kwocie wolnej, to każdy podatnik będzie mógł ubiegać się o odszkodowanie od skarbówki. Doradca na tyle zainteresował tym media, że jego inicjatywa szybko zyskała ogromną popularność w sieci. Ostatecznie Sejm uchwalił, a Prezydent podpisał nowelę ustawy, ale doradca także wtedy trafnie zareagował, zamieszczając na Twitterze taki wpis:


taxpr_promocja_design_kancelarii_doradztwa_podatkowego_biura_rachunkowego_prawnej_78


Skuteczne „podczepianie” się pod newsy w komunikacji marketingowej


Oto najważniejsze wskazówki dotyczące tego, jak zwrócić uwagę na swoją markę i zwiększyć jej widoczność w Internecie, szczególnie poprzez social media.


  1. Bądź na bieżąco. Wychwytuj newsy, śledź trendy z Twojej branży, ale nie tylko – globalne i lokalne. Słowo kluczowe ze szczytu internetowych wyszukiwarek trafnie użyte w kontekście Twojej marki pomoże Ci zyskać rozgłos.

  2. Bazuj tylko na prawdziwych i sprawdzonych informacjach. Bądź wiarygodny, nie odnoś się do czegoś, na czym się nie znasz, tylko dlatego, że w tej chwili jest na topie, bo Twój przekaz nie będzie przekonujący i naturalny.

  3. Szybko reaguj. Aby przyciągnąć uwagę musisz jak najszybciej zaistnieć w sieci ze swoim podczepionym komunikatem. Jeśli wiadomość zestarzeje się, zainteresowanie Twoim komunikatem pójdzie w ślad za tym na dno wyników wyszukiwania.

  4. Znajdź kontekst z Twoją marką. Jeśli znajdziesz informację, z którą możesz powiązać swoją firmę lub jej ofertę stwórz przekaz: wpis na social media, artykuł, komentarz, udziel wywiadu.

  5. Marka zawsze w tle. Związek newsa/trendu z marką nie musi być bardzo ścisły. Wystarczy luźne, ale trafne nawiązanie. Najważniejsze, że na pierwszym miejscu był popularny motyw, a w tle Twoja marka – nie na odwrót.

  6. Nie przeładuj przekazu reklamą. Minimum autopromocji, maximum inteligentnego nawiązania do aktualnych trendów – internauci są wyczulani na próby wciskania im produktów i usług pod płaszczykiem nowych trendów w komunikacji.

  7. Postaw na prosty i humorystyczny przekaz. Im krócej, tym lepiej. Najlepiej połącz przekaz z atrakcyjną grafiką – takimi treściami dzielimy się najchętniej.

  8. Uważaj na kontekst. Zachowaj daleko posuniętą ostrożność w podczepianiu się pod informacje na temat tragedii i nieszczęść ludzkich, chyba że oferujesz autentyczne wsparcie albo szczerą pomoc.






San Escobar - chwytaj newsa i promuj swoją markę!

niedziela, 8 stycznia 2017

Aktualności Podatkowe 30 grudnia 2016 r. – 2 stycznia 2017 r.





30.12-2.01



















Aktualności podatkowe

Przegląd najpopularniejszych artykułów na temat podatków i prowadzenia biznesu





















Rozliczenie najmu 2016: Wszystko co trzeba wiedzieć

Każdy podatnik, który zdecydował się na wynajem mieszkania, musi rozliczyć się z fiskusem. To od niego zależy, w jakiej wysokości zapłaci podatek. Do wyboru są dwie formy opodatkowania: ryczałt i skala podatkowa. Formę opodatkowania najmu trzeba wybrać już do 20 stycznia 2017 r. Do 31 stycznia trzeba rozliczyć najem za rok 2016.



Artykuł źródłowy










Nowe mechanizmy rozliczania VAT sprzyjają oszustom?

Wprowadzone w 2015 r. mechanizmy rozliczania podatku VAT dla niektórych rodzajów usług (VAT-MOSS) miały ograniczyć skalę oszustw podatkowych, ale w rzeczywistości dały nieuczciwym podmiotom nowe możliwości prowadzenia przestępczych działań – twierdzą eksperci Business Centre Club.



Artykuł źródłowy










Oszustwo na rejestr. Przedsiębiorcy wciąż dostają podrobione listy

W Polsce funkcjonuje kilka firm, które rozsyłają przedsiębiorcom nakazy zapłaty za wpisanie do rejestrów. Wysyłają je do przedsiębiorców w formie listów i maili. A to jedynie próba wyłudzenia pieniędzy i oszustwa.



Artykuł źródłowy










Czy przy wycofaniu auta z działalności trzeba rozliczyć VAT

Przekazanie firmowego samochodu na cele osobiste nie powoduje obowiązku naliczenia i zapłaty daniny, jeśli przy jego nabyciu przedsiębiorca nie miał prawa do odliczenia podatku od towarów i usług.



Artykuł źródłowy










Ponad 3 mld złotych wstrzymanych zwrotów VAT

Fiskus coraz bardziej zwleka z oddaniem nadwyżki podatku naliczonego nad należnym. Dzięki temu zapobiega wyłudzeniom, ale też poprawia budżetowe statystki i uderza w uczciwe firmy.



Artykuł źródłowy










Fiskus wstrzymuje zwroty VAT. Tak rząd poprawia wynik deficytu

Gwałtownie rośnie wartość wstrzymywanych zwrotów VAT. Między innymi w ten sposób rząd poprawia statystyki i wynik deficytu za 2016 rok.



Artykuł źródłowy










W JPK nie trzeba wykazywać wszystkich pozycji z faktur

W ewidencji prowadzonej od 1 stycznia 2017 r. nie ma potrzeby prezentowania każdej pozycji faktury (sprzedaży i zakupu).



Artykuł źródłowy










Podatki 2017. Zmiany w PKPiR: Nowy dowód księgowy

Z dniem 1 stycznia 2017 r. zmienione zostało rozporządzenie w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów z uwagi na konieczność jego dostosowania do obowiązujących od dnia początku tego roku przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W rozporządzeniu rozszerzono katalog dowodów o dokument dotyczący zmniejszenia kosztów lub zwiększenia przychodów o nieprawidłowo dokonaną płatność.



Artykuł źródłowy










Podatki 2017. Nowe zasady dotyczące kwoty wolnej od podatku

Od 1 stycznia 2017 r. znowelizowana została treść art. 27 ust. 1 ustawy o PIT. Progi podatkowe pozostały na niezmienionym poziomie. Zmianie uległa zaś kwota zmniejszająca podatek, przy czym jej wysokość nie jest już stałą wartością, przysługującą każdemu podatnikowi, którego dochody były opodatkowane według skali.



Artykuł źródłowy










Nasi sąsiedzi obniżają podatki. W tych krajach zapłacisz najniższy CIT

Nadużycia podatkowe wśród przedsiębiorców to problem, z którym boryka się niemal każde europejskie państwo. W związku z tym niektóre kraje złagodziły przepisy podatkowe. Na taki ruch zdecydowały się Rumunia, Węgry czy Francja.



Artykuł źródłowy










PIT 2017: Trzeba będzie monitorować zarobki zatrudnionych

PIT Gdy dochód pracownika w 2017 r. przekroczy 85 528 zł, pracodawca powinien od następnego miesiąca przestać potrącać kwotę zmniejszającą podatek – wyjaśniło Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytanie DGP. Choć wydaje się to oczywiste, to jednak nowe przepisy o kwocie zmniejszającej podatek wcale takie nie są. Stąd powstały wątpliwości.



Artykuł źródłowy










Doradca podatkowy: ten przepis łamie zasadę, że „prawo nie działa wstecz”. Ministerstwo Finansów odpiera zarzuty

Z nowym rokiem weszła w życie nowelizacja Ordynacji podatkowej – znalazł się w niej przepis pozwalający Ministerstwu Finansów w określonych okolicznościach uznać indywidualną interpretację podatkową za nieobowiązującą. Eksperci ostrzegają, że łamie zasadę „prawo nie działa wstecz”, podważa zaufanie do państwa. Resort finansów odpiera: obawy są bezpodstawne.



Artykuł źródłowy










Podatki 2017: Jak ustalić status przedsiębiorcy dla JPK?

Ministerstwo Finansów wyjaśnia wątpliwości związane z ustaleniem statusu przedsiębiorcy na potrzeby obowiązku JPK.



Artykuł źródłowy










Rachunkowość 2017. Obowiązek prowadzenia pełnej księgowości. Nowy limit

Sprawdźmy, które podmioty mają obowiązek stosowania przepisów ustawy o rachunkowości, a tym samym prowadzenia ksiąg rachunkowych w 2017 roku.



Artykuł źródłowy










Firmom budowlanym grożą zatory płatnicze. Ale rząd uzyska nieoprocentowane „pożyczki” na 8,5 mld zł rocznie

Dotąd podwykonawcy wystawiając faktury z VAT mogły go rozliczać od razu, kompensując sobie ten VAT podatkiem ze swoich faktur zakupowych. Teraz będą mogły odzyskać ten VAT dopiero poprzez jego zwrot od urzędu skarbowego. Wprowadzenie tzw. odwróconego VAT w budownictwie od 1 stycznia spowoduje, że jego odzyskanie potrwa znacznie dłużej. Firmy budowlane mogą mieć problemy z płynnością i grożą im zatory płatnicze. Rząd zaś w ten sposób uzyska darmowe „pożyczki” o wartości nawet 8,5 mld zł rocznie – wynika z raportu firmy doradczej Grant Thornton.



Artykuł źródłowy










Zmiany w podatkach dla małych i średnich firm w 2017 roku

Rok 2017 dla małych i średnich firm przynosi od samego początku istotne zmiany zwłaszcza w zakresie podatków. Jednolity plik kontrolny, obowiązkowe deklaracje elektroniczne, nowa Krajowa Administracja Skarbowa – to te zmiany, które już wchodzą w życie a jest jeszcze szereg innych, planowanych przez rząd.



Artykuł źródłowy










Zmiany w zasadach tworzenia ZFŚS

Próg zatrudnienia dotyczący pracodawców pozabudżetowych ulegnie znaczącemu podwyższeniu – z 20 do 50 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty.



Artykuł źródłowy










Kto może skorzystać ze zwolnienia z VAT w 2017 roku?

Zgodnie z nowelą VAT, której założenia już obowiązują, limit zwolnienia podmiotowego dla podatników tej daniny ma zostać podniesiony ze 150 tys. do 200 tys. zł. Jakie warunki należy więc spełnić, by skorzystać ze zwolnienia z VAT w 2017 roku?



Artykuł źródłowy










Limit transakcji gotówkowych, niższy CIT – zmiany w 2017

Od 1 stycznia 2017 r. limit wartości transakcji między przedsiębiorcami wynosi 15 tys. zł (dotychczas 15 tys. euro). Firmy, które płatności powyżej 15 tys. zł będą dokonywać gotówką, a nie przelewem bankowym, nie będą mogły zaliczyć ich do kosztów uzyskania przychodu.



Artykuł źródłowy










Prawo pracy 2017: Nowe zasady wydawania świadectwa pracy

Od 1 stycznia zmieniają się zasady wydawania świadectw pracy oraz zaczyna obowiązywać nowe rozporządzenie ws. świadectw pracy. Od nowego roku w związku z ustaniem zatrudnienia pracodawca, niezależnie od rodzaju umowy o pracę, jest obowiązany niezwłocznie wydać pracownikowi świadectwo pracy, jeżeli nie zamierza go zatrudnić w ciągu 7 dni od ustania poprzedniego zatrudnienia.



Artykuł źródłowy










Aktualności Podatkowe 30 grudnia 2016 r. – 2 stycznia 2017 r.